Katarzyna Maria Boniecka - nauczyciel muzyki i dyrygent Chóru

Jestem absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina) kierunku „Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej” specjalności „Dyrygentura chóralna”, jak również Specjalizacji Pedagogicznej Kształcenia Słuchu na tejże Uczelni. Ukończyłam także Studia Podyplomowe Emisji Głosu na Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam jako założyciel i dyrygent wielu warszawskich chórów – Chóru „Amo Libertatem” Gimnazjum nr 2 w Warszawie, Chóru Kameralnego Kameleon Akademii Leona Koźmińskiego, Chóru Kameleon Dzielnicy Mokotów, międzynarodowego Chóru Kolegium Europejskiego w Natolinie, Chórów dziecięcego, młodzieżowego „LutoSingers” i Chóru Rodziców Społecznej Szkoły Muzycznej I st. im. W. Lutosławskiego w Warszawie. Prowadzone przeze mnie Chóry były wielokrotnie nagradzone na festiwalach chóralnych w kraju i za granicą. Równoległe z działalnością dyrygencką kontynuowałam pracę jako nauczyciel muzyki i języka angielskiego w gimnazjum oraz nauczyciel kształcenia słuchu w szkole muzycznej.

W życiu zawodowym i prywatnym staram się być wierna koncepcji „Life Long Learning” i nieustannie podnosić swoje kompetencje w trakcie licznych seminariów, kursów i warsztatów pod okiem wybitnych specjalistów – dyrygentów, śpiewaków, psychologów, ludzi teatru i tańca.

Czas wolny wypełniam tym, co sprawia mi najwięcej radości – tańcem, zwiedzaniem zabytkowych miast,  poznawaniem ludzi i kultur z różnych stron świata, wędrówkami
po górach i jazdą na nartach.

• Szkoła Podstawowa w Zielonkach-Parceli
    ul. Południowa 2